Köln  Derneği Fenerbahçe
04 Mayıs 2024

Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe Göksel Çelik ligde adını finale yazdırdı

Köln  Derneği Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe Göksel Çelik ligde adını finale yazdırdı

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde 1-1 eşitliğin olduğu play-off yarı final serisi 3. ve son maçında Gazişehir Gaziantep’i konuk eden Takımımız, karşılaşmayı 77-63 kazandı ve seride 2-1 öne geçerek finalde Beşiktaş’ın rakibi oldu.
 
Fenerbahçe Metro Enerji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı; Başkanımız Ali Y. Koç, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Mustafa Kemal Danabaş, Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımızın Genel Menajeri Nalan Ramazanoğlu, 1907 Derneği Başkanı Rıfat Perahya ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Takımımızın sponsorlarından Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ da izledi. 
 
Maça Ahmet Efetürk, Yamaç Yüksel, Kinem Kulbay, Uğur Toprak ve Mohsen Tamardash beşiyle savunmada istediği başlangıcı yapamayan Takımımız ilk çeyreği 17-21 geride tamamladı. İkinci periyoda 8-0’lık seriyle hücumda çok iyi başlayan Fenerbahçe Göksel Çelik, skor 25-23’e gelince rakibine mola aldırdı. Dengeli geçen kalan bölümün ardından soyunma odasına 38-37’lik skorla gidildi. Üçüncü periyotta oyunun kontrolünü eline alan Takımımız farkı çift hanelere çıkararak final periyoduna 61-47 önde gitti. Skor ve oyun üstünlüğünü son periyotta da sürdüren Takımımız, parkeden 77-63 ayrılarak adını finale yazdırdı.