Köln  Derneği Fenerbahçe
11 Şubat 2024

Çay satarak elde ettiği kazancı depremzede vatandaşlarımıza bağışlayan 13 yaşındaki Benjamin Mehanovic’i konuk ettik

Köln  Derneği Çay satarak elde ettiği kazancı depremzede vatandaşlarımıza bağışlayan 13 yaşındaki Benjamin Mehanovic’i konuk ettik

Kulübümüz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından hafta sonu ülkemizde ağırlanan 8. sınıf öğrencisi Benjamin Mehanovic’i Fenerbahçe- Corendon Alanyaspor maçında konuk etti.   

Benjamin Mehanovic’e babası ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yetkilileri eşlik etti.

Yapmış olduğu bu anlamlı yardım ile iki ülke arasındaki sarsılmaz bağları bir kez daha hatırlamamızı sağlayan Benjamin Mehanovic, maç öncesi Fenerbahçe TV’yi ziyaret etti ve röportaj verdi.

Bebekken Futbol Takımımızın kaptanı Edin Dzeko'nun kucağında fotoğrafı olan Benjamin Mehanovic, “İstanbul’a geldiğimde Fenerbahçe maçına geleceğimi bilmiyordum. Benim için de güzel bir sürpriz oldu. Hayallerim gerçek oldu. Fenerbahçeli çoğu oyuncuyu seviyordum ama favorim Edin Dzeko. Bebekken Edin Dzeko ile fotoğrafım var.” diye konuştu. 

Benjamin Mehanovic’in babası Edin Mehanovic de, “Öncelikle bizleri ağırladığı için Fenerbahçe Spor Kulübü’ne teşekkür ediyorum. Benjamin çok büyük kalpli bir çocuk. Deprem sürecinde çok üzüldük. Kendisi tek başına böyle bir çalışma yapınca hepimiz çok hüzünlendik. Benjamin’in stada geleceğinden ve maçı takip edeceğinden haberi yoktu. Öğrendiğinde çok duygulandı. Fenerbahçe taraftarı ve Edin Dzeko’yu çok seviyor.” dedi.