Köln  Derneği Fenerbahçe
11 Kasım 2023

Fenerbahçe Opet 3-1 Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop

Köln  Derneği Fenerbahçe Opet 3-1 Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop

 Sarı Melekler, Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu'nda oynanan maçtan 22-25, 25-23, 25-13 ve 25-16’lık setler sonunda 3-1 galip ayrıldı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da karşılaşmayı takip etti.

Takımımız maça Eda Erdem Dündar, Arina Fedorovtseva, Bojana Drča, Meliha Diken, Magdalena Stysiak, Aslı Kalaç altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

Aslıhan Kılıç’ın servisiyle başlayan müsabakada ilk sayı konuk ekibin oldu. Stysiak’ın sayılarıyla iyi başladığımız maçta skor da 4-2’ye geldi. Takımımız, bu bölümde üst üste kullandığı hücumlardan eli boş dönerken böylece skor da konuk takım lehine 4-5 oldu. Aslı Kalaç ve Stysiak’ın arka arkaya sayılarıyla skor üstünlüğünü eline alan Ekibimiz, 11-9’u buldu. Ceren Karagöl ve Micaya White ikilisiyle bir direnç ortaya koyan Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop, 13-16 öne geçti. Bu skorla molaya giden Fenerbahçemiz, moladan sayılarla döndü ve farkı 1’e indirdi. (16-17) Yüksek hücum yüzdesiyle oynayan Micaya White’la üretken bir görüntü çizen konuk ekip 17-19’luk üstünlüğü yakalasa da, Sarı Melekler sete ortak oldu. (19-19) Çekişmeli geçen setin son bölümünde daha üretken olan konuk ekip ilk seti 22-25’le önde tamamladı.

İkinci sette ilk sayı Arina Fedorovtseva’dan geldi. Markova ve Ceren Karagöl’le 2-3’ü bulan Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop, Stephanie Samedy’nin de katkısıyla üstünlüğünü sürdürdü. (5-7) Bu skorun ardından Arina’yla toparlanan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız 12-10 öne geçti. Setin devamında Magdalena Stysiak ve Aslı Kalaç’la servis kalitesini arttıran Sarı Melekler, farkı 5 sayıya çıkardı. (19-14)  Setin devamında konuk takım farkı eriterek maça ortak olmaya çalışsa da oyundan düşmeyen ve sete ağırlığını koyan Fenerbahçemiz, 25-23’le kazanan taraf oldu.

Arina Fedorovtseva ve Kaptan Eda Erdem Dündar’la sete çok iyi başlayan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, 5-0’lık bir seri buldu. Bu skorun ardından mola alan Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop, mola dönüşünde Ceren Karagöl’le setteki ilk sayısını buldu. (5-1) Meliha Diken’in de skor yüküne ortak olduğu sette fark 6 sayıya çıktı. (10-4) Arina Fedorovtesva’nın yıldızlaştığı sette Aslı Kalaç’ın ortadan, Eda Erdem Dündar’ın da tek ayak hücumlarıyla sonuca giden Fenerbahçemiz, son bölüme girilirken farkı çift hanelere çıkardı. (21-11) Ana Cristina De Souza’nın da katkı verdiği set 25-13’le noktalandı.

İkinci sette itibaren maça ağırlığını koyan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, dördüncü sete de 3-0’lık seriyle hızlı bir giriş yaptı. Markova’yla setteki ilk sayısını bulan konuk ekibe 4-0’lık seriyle cevap veren Ekibimiz, farkı da 6 sayıya çıkardı. (7-1) Samedy ile maçın içinde kalmaya çalışan rakibe skorerleriyle geçit vermeyen Fenerbahçemiz, seti 25-16; maçı da 3-1 kazanarak 7. haftada 6. galibiyetini aldı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.