Köln  Derneği Fenerbahçe
11 Şubat 2024

Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop 0-3 Fenerbahçe Opet

Köln  Derneği Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop 0-3 Fenerbahçe Opet

Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı müsabakayı 17-25, 20-25 ve 19-25’lik setler sonunda 3-0 kazanan Sarı Melekler, 19 maçta 18. galibiyetine imza attı.

Takımımız maça Aslı Kalaç, Arina Fedorovtseva, Eda Erdem Dündar, Ana Cristina De Souza, Magdalena Stysiak, Buse Ünal altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

Maçın ilk sayısı ev sahibi takımda White’tan geldi. Rakibine Aslı Kalaç’la cevap veren Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız Arina, Stysiak ve Ana Cristina De Souza’yla önemli bir seri buldu ve skoru 2-6’ya getirdi. Bu skorla molaya giden ev sahibi Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop, moladan 2-0’lık seriyle döndü ve farkı 2 sayıya indirdi. Setin devamında Arina Fedorovtseva ve Ana Cristina’nın gibi yüksek hücum yüzdesine sahip oyuncularıyla Ekibimiz 10 sayılık bir fark yakaladı.(10-20) Ceren Karagöl ve Samedy çiftiyle setin içinde kalmaya çalışan ev sahibi takım Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop’a geçit vermeyen Kadın Voleybol Takımımız Eda Erdem Dündar’ın tek ayak hücumlarıyla da sonuca gittiği seti 17-25’le kazanan taraf oldu.

Magdalena Stysiak ve Aslı Kalaç ikilisiyle ikinci sete iyi başlayan Takımımız, 2-3’ü buldu. Samedy ve White’la toparlanan ve ilk sete oranla daha üretken bir görüntü çizen ev sahibi takım skor üstünlüğünü yakaladı.(10-7) Bu skor Başantrenörümüz Stefano Lavarini’ye mola aldırırken, moladan sonraki bölümde Arina Fedorovtseva’yla sette kalan Ekibimiz, maça ortak oldu.(11-11) Skorun kısa bir süre dengede seyrettiği sete Eda Erdem Dündar ve Ana Cristina’yla ağırlığını koyan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız 19-22’yi buldu. Ana Cristina’nın blok performansıyla setin sonuna damga vuran Sarı Melekler, ilk sette olduğu gibi ikinci sette de son sayıyı Kaptan Eda Erdem Dündar’la buldu ve 2-0’ı yakaladı.(20-25)

Skorerleriyle üçüncü sette üretken bir görüntü çizen Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, setin hemen başında 5 sayılık bir fark yakaladı.(2-7) Anastasia Guerra ve Aslıhan Kılıç’la farkı 2’ye(5-7) indiren Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop, ilerleyen bölümde sete ortak oldu.(8-8) Bu bölümde Eda Erdem Dündar, Arina Fedorovtseva, Aslı Kalaç ve Magdalena Stysiak’ın üretken oyunuyla rakibin savunma direncini kıran Ekibimiz, skoru 9-15’e getirdi. Meliha Diken’in de skor katkısı verdiği setin son bölümünde Arina ve Eda Erdem Dündar’la fark yaratan Takımımız, seti 19-25; maçı da 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.