Köln  Derneği Fenerbahçe
29 Mart 2024

Nigel Hayes-Davis'in 50 sayıyla tarihe geçtiği maçta Fenerbahçe Beko, Alba Berlin’i 103-68 yendi

Köln  Derneği Nigel Hayes-Davis'in 50 sayıyla tarihe geçtiği maçta Fenerbahçe Beko, Alba Berlin’i 103-68 yendi

Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan maçı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sertaç Komsuoğlu ve İlker Dinçay da takip etti.

Sarı lacivertliler karşılaşmaya Nick Calathes, Tyler Dorsey, Dyshawn Pierre, Nigel Hayes-Davis ve Sertaç Şanlı beşiyle çıktı.

Mücadeleye Nigel Hayes-Davis’in 8 sayılık serisi ile başlayan sarı lacivertliler, ilk iki dakikalık bölümde çift haneli farka ulaştı. Kalan dakikalarda etkili oyununu sürdüren takımımız ilk çeyreği 34-18 önde tamamladı.

İkinci periyotta Alba Berlin farkı tek haneli sayılara düşürse de ekibimiz, Nigel Hayes-Davis’in son saniye üçlüğü ile tekrar çift haneli farka ulaştı ve soyunma odasına 52-40 üstün girdi.

Fenerbahçe Beko üçüncü periyotta oyunun kontrolünü tekrar eline aldı. Periyot boyunca rakip potaya 31 sayı atan buna karşın potasında 13 sayı gören takımımız bu çeyreği 83-53 önde noktaladı.

Son periyotta da farkı açan sarı lacivertliler, parkeden 103-68 galip ayrılırken mücadelede bir de rekor kırıldı. Ekibimizde Nigel Hayes-Davıs karşılaşmayı 50 sayıyla tamamlayarak EuroLeague tarihinde bir maçta en çok sayı kaydeden isim oldu.

32. maçında 20. galibiyetini elde eden Fenerbahçe Beko’da Nigel Hayes-Davis'in 50 sayısının yanı sıra Motley 18 sayıyla mücadeleyi tamamladı.

Fenerbahçe Beko, EuroLeague'in 33. haftasında 5 Nisan Cuma günü Anadolu Efes'i konuk edecek.

Skor dağılımımız: Hayes-Davis 50, Motley 18, Sertaç 7, Dorsey 7, Pierre 6, Biberovic 6, Madar 4, Calathes 2, Wilbekin 2, Papagiannis 1